Transistor: N-MOSFET
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SPP11N60C3XKSA1
Tootja: INFINEON TECHNOLOGIES
Tootja tootekood: SPP11N60C3XKSA1
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET
| Mounting | THT |
| Case | PG-TO220 |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Technology | CoolMOS™ |
| Drain-source voltage | 650V |
| Drain current | 7A |
| Pulsed drain current | 33A |
| Power dissipation | 125W |
| On-state resistance | 380mΩ |