Transistor: P-MOSFET
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SQJ431EP-T1_GE3
Tootja: VISHAY
Tootja tootekood: SQJ431EP-T1_GE3
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: P-MOSFET
| Mounting | SMD |
| Case | PowerPAK® SO8 |
| Kind of package | reel, tape |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | P-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Drain-source voltage | -200V |
| Application | automotive industry |
| Drain current | -12A |
| Pulsed drain current | -40A |
| Power dissipation | 27W |
| On-state resistance | 527mΩ |
| Gate charge | 106nC |