Transistor: P-MOSFET; unipolar; -20V; -4A; Idm: -10A; 2W; SOT23F
Kordarv:
5.0
Minimum quantity:
5.0
Tootekood:
SSM3J331R,LF
Tootja: TOSHIBA
Tootja tootekood: SSM3J331R,LF
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: P-MOSFET; unipolar; -20V; -4A; Idm: -10A; 2W; SOT23F
| Mounting | SMD |
| Case | SOT23F |
| Kind of package | reel, tape |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | P-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Version | ESD |
| Drain-source voltage | -20V |
| Drain current | -4A |
| Pulsed drain current | -10A |
| Power dissipation | 2W |
| On-state resistance | 150mΩ |