FLASH memory; Multi-Purpose Flash; 512kx16bit; 90ns; parallel
Kordarv:
480.0
Minimum quantity:
480.0
Tootekood:
SST39VF800A-90-4I-B3KE
Tootja: MICROCHIP TECHNOLOGY
Tootja tootekood: SST39VF800A-90-4I-B3KE
Spetsifikatsioon tootele FLASH memory; Multi-Purpose Flash; 512kx16bit; 90ns; parallel
| Mounting | SMD |
| Case | BGA48 |
| Type of integrated circuit | FLASH memory |
| Operating voltage | 2.7...3.6V |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Dimensions | 6x8mm |
| Kind of memory | Multi-Purpose Flash |
| Kind of interface | parallel |
| Access time | 90ns |
| Memory organisation | 512kx16bit |