FLASH memory; Multi-Purpose Flash+; 1Mx16bit; 70ns; parallel
Kordarv:
480.0
Minimum quantity:
480.0
Tootekood:
SST39WF1601-90-4I-B3KE
Tootja: MICROCHIP TECHNOLOGY
Tootja tootekood: SST39WF1601-90-4I-B3KE
Spetsifikatsioon tootele FLASH memory; Multi-Purpose Flash+; 1Mx16bit; 70ns; parallel
| Mounting | SMD |
| Case | BGA48 |
| Type of integrated circuit | FLASH memory |
| Operating voltage | 1.65...1.95V |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Dimensions | 6x8mm |
| Kind of memory | Multi-Purpose Flash+ |
| Kind of interface | parallel |
| Access time | 70ns |
| Memory organisation | 1Mx16bit |