Transistor: PNP
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SST4403T116
Tootja: ROHM SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: SST4403T116
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: PNP
| Mounting | SMD |
| Case | SOT23 |
| Kind of package | reel, tape |
| Polarisation | bipolar |
| Type of transistor | PNP |
| Power dissipation | 200mW |
| Collector current | 600mA |
| Frequency | 200MHz |
| Collector-emitter voltage | 40V |
| Current gain | 20...300 |