Test needle; Spring compression: 4mm; 5.3mm; Min.pitch: 2.54mm
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
ST1020 CG06 M
Tootja: EQUIP-TEST
Tootja tootekood: ST1020 CG06 M
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Test needle; Spring compression: 4mm; 5.3mm; Min.pitch: 2.54mm
| Operating temperature | -40...80°C |
| Contact plating | gold-plated |
| Contact material | beryllium copper |
| Max. contact resistance | 20mΩ |
| Tip diameter | 2mm |
| Type of test accessories | test probe |
| Operational spring compression | 4mm |
| Minimum pitch | 2.54mm |
| Maksimum spring compression | 5.3mm |