PMIC; PWM controller; Uout: 0.6÷5.5V; TSOT23-5; buck
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
ST1S12GR
Tootja: STMicroelectronics
Tootja tootekood: ST1S12GR
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele PMIC; PWM controller; Uout: 0.6÷5.5V; TSOT23-5; buck
| Output current | 700mA |
| Mounting | SMD |
| Case | TSOT23-5 |
| Type of integrated circuit | driver |
| Number of channels | 1 |
| Topology | buck |
| Frequency | 1.7MHz |
| Input voltage | 2.5...5.5V DC |
| Kind of integrated circuit | DC/DC converter |