Transistor: N-MOSFET
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
STB11NK50ZT4
Tootja: STMicroelectronics
Tootja tootekood: STB11NK50ZT4
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET
| Mounting | SMD |
| Case | D2PAK |
| Kind of package | reel, tape |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Technology | SuperMesh™ |
| Version | ESD |
| Drain-source voltage | 500V |
| Drain current | 6.3A |
| Pulsed drain current | 40A |
| Power dissipation | 125W |
| On-state resistance | 520mΩ |