Transistor: NPN; bipolar; 60V; 3A; 15W; DPAK
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
STD1802T4
Tootja: STMicroelectronics
Tootja tootekood: STD1802T4
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: NPN; bipolar; 60V; 3A; 15W; DPAK
| Mounting | SMD |
| Case | DPAK |
| Kind of package | reel, tape |
| Polarisation | bipolar |
| Type of transistor | NPN |
| Power dissipation | 15W |
| Collector current | 3A |
| Frequency | 150MHz |
| Collector-emitter voltage | 60V |
| Current gain | 100...400 |