Transistor: N-MOSFET
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
STD3NK60Z-1
Tootja: STMicroelectronics
Tootja tootekood: STD3NK60Z-1
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET
| Mounting | THT |
| Case | IPAK |
| Kind of package | tube |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Version | ESD |
| Drain-source voltage | 600V |
| Drain current | 1.51A |
| Pulsed drain current | 9.6A |
| Power dissipation | 45W |
| On-state resistance | 3.6Ω |