Transistor: N-MOSFET; 600V; 2.5A; Idm: 16A; 70W; IPAK
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
STD4NK60Z-1
Tootja: STMicroelectronics
Tootja tootekood: STD4NK60Z-1
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET; 600V; 2.5A; Idm: 16A; 70W; IPAK
| Mounting | THT |
| Case | IPAK |
| Kind of package | tube |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Drain-source voltage | 600V |
| Drain current | 2.5A |
| Pulsed drain current | 16A |
| Power dissipation | 70W |
| On-state resistance | 2Ω |
| Gate charge | 26nC |