Transistor: N-MOSFET; 650V; 3.1A; Idm: 20A; 96W; IPAK
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
STD5NM60-1
Tootja: STMicroelectronics
Tootja tootekood: STD5NM60-1
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET; 650V; 3.1A; Idm: 20A; 96W; IPAK
| Mounting | THT |
| Case | IPAK |
| Kind of package | tube |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Technology | MDmesh™ |
| Drain-source voltage | 650V |
| Drain current | 3.1A |
| Pulsed drain current | 20A |
| Power dissipation | 96W |
| On-state resistance | 1Ω |
| Gate charge | 18nC |