Transistor: N-MOSFET; 600V; 9.5A; Idm: 43A; 29W; TO220FP
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
STF22N60DM6
Tootja: STMicroelectronics
Tootja tootekood: STF22N60DM6
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET; 600V; 9.5A; Idm: 43A; 29W; TO220FP
| Mounting | THT |
| Case | TO220FP |
| Kind of package | tube |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Drain-source voltage | 600V |
| Drain current | 9.5A |
| Pulsed drain current | 43A |
| Power dissipation | 29W |
| On-state resistance | 240mΩ |