Transistor: N-MOSFET; 550V; 13A; Idm: 84A; 35W; TO220FP
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
STF28NM50N
Tootja: STMicroelectronics
Tootja tootekood: STF28NM50N
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET; 550V; 13A; Idm: 84A; 35W; TO220FP
| Mounting | THT |
| Case | TO220FP |
| Kind of package | tube |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Drain-source voltage | 550V |
| Drain current | 13A |
| Pulsed drain current | 84A |
| Power dissipation | 35W |
| On-state resistance | 158mΩ |
| Gate charge | 50nC |