Transistor: N-MOSFET; 650V; 20A; Idm: 90A; 40W; TO220FP
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
STF35N65DM2
Tootja: STMicroelectronics
Tootja tootekood: STF35N65DM2
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET; 650V; 20A; Idm: 90A; 40W; TO220FP
| Mounting | THT |
| Case | TO220FP |
| Kind of package | tube |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Drain-source voltage | 650V |
| Drain current | 20A |
| Pulsed drain current | 90A |
| Power dissipation | 40W |
| On-state resistance | 110mΩ |