Transistor: IGBT; D2PAK
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
STGB19N40LZ
Tootja: STMicroelectronics
Tootja tootekood: STGB19N40LZ
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: IGBT; D2PAK
| Mounting | SMD |
| Case | D2PAK |
| Kind of package | reel, tape |
| Type of transistor | IGBT |
| Version | ESD |
| Power dissipation | 150W |
| Pulsed collector current | 40A |
| Collector current | 25A |
| Collector-emitter voltage | 390V |