Transistor: IGBT; 390V; 20A; 150W; D2PAK
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
STGB20N40LZ
Tootja: STMicroelectronics
Tootja tootekood: STGB20N40LZ
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: IGBT; 390V; 20A; 150W; D2PAK
| Mounting | SMD |
| Case | D2PAK |
| Kind of package | reel, tape |
| Type of transistor | IGBT |
| Features of semiconductor devices | logic level |
| Version | ESD |
| Power dissipation | 150W |
| Pulsed collector current | 40A |
| Collector current | 20A |
| Gate charge | 24nC |
| Collector-emitter voltage | 390V |