Transistor: IGBT; 600V; 30A; 260W; D2PAK; ignition systems
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
STGB30H60DLLFBAG
Tootja: STMicroelectronics
Tootja tootekood: STGB30H60DLLFBAG
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: IGBT; 600V; 30A; 260W; D2PAK; ignition systems
| Mounting | SMD |
| Case | D2PAK |
| Kind of package | reel, tape |
| Type of transistor | IGBT |
| Power dissipation | 260W |
| Gate-emitter voltage | ±20V |
| Pulsed collector current | 120A |
| Collector current | 30A |
| Gate charge | 110nC |
| Collector-emitter voltage | 600V |