Transistor: IGBT; 600V; 10A; 62.5W; DPAK; ignition systems
Kordarv:
2500.0
Minimum quantity:
2500.0
Tootekood:
STGD10HF60KD
Tootja: STMicroelectronics
Tootja tootekood: STGD10HF60KD
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: IGBT; 600V; 10A; 62.5W; DPAK; ignition systems
| Mounting | SMD |
| Case | DPAK |
| Kind of package | reel, tape |
| Type of transistor | IGBT |
| Power dissipation | 62.5W |
| Gate-emitter voltage | ±20V |
| Pulsed collector current | 30A |
| Collector current | 10A |
| Gate charge | 23nC |
| Collector-emitter voltage | 600V |