Transistor: IGBT; DPAK
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
STGD14NC60KT4
Tootja: STMicroelectronics
Tootja tootekood: STGD14NC60KT4
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: IGBT; DPAK
| Mounting | SMD |
| Case | DPAK |
| Kind of package | reel, tape |
| Type of transistor | IGBT |
| Power dissipation | 80W |
| Gate-emitter voltage | ±20V |
| Pulsed collector current | 50A |
| Collector current | 14A |
| Collector-emitter voltage | 600V |