Transistor: IGBT; 420V; 25A; 150W; DPAK
Kordarv:
2500.0
Minimum quantity:
2500.0
Tootekood:
STGD18N40LZT4
Tootja: STMicroelectronics
Tootja tootekood: STGD18N40LZT4
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: IGBT; 420V; 25A; 150W; DPAK
| Mounting | SMD |
| Case | DPAK |
| Kind of package | reel, tape |
| Type of transistor | IGBT |
| Features of semiconductor devices | logic level |
| Version | ESD |
| Application | automotive industry |
| Power dissipation | 150W |
| Gate-emitter voltage | ±20V |
| Pulsed collector current | 40A |
| Collector current | 25A |
| Gate charge | 29nC |
| Collector-emitter voltage | 420V |