Transistor: IGBT; 390V; 25A; 125W; DPAK; ignition systems
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
STGD19N40LZ
Tootja: STMicroelectronics
Tootja tootekood: STGD19N40LZ
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: IGBT; 390V; 25A; 125W; DPAK; ignition systems
| Mounting | SMD |
| Case | DPAK |
| Kind of package | reel, tape |
| Type of transistor | IGBT |
| Features of semiconductor devices | logic level |
| Version | ESD |
| Power dissipation | 125W |
| Pulsed collector current | 40A |
| Collector current | 25A |
| Gate charge | 17nC |
| Collector-emitter voltage | 390V |