Transistor: IGBT; 350V; 25A; 150W; DPAK
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
STGD25N36LZAG
Tootja: STMicroelectronics
Tootja tootekood: STGD25N36LZAG
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: IGBT; 350V; 25A; 150W; DPAK
| Mounting | SMD |
| Case | DPAK |
| Kind of package | reel, tape |
| Type of transistor | IGBT |
| Features of semiconductor devices | logic level |
| Version | ESD |
| Application | automotive industry |
| Power dissipation | 150W |
| Pulsed collector current | 50A |
| Collector current | 25A |
| Collector-emitter voltage | 350V |