Transistor: IGBT; 600V; 3A; 48W; DPAK
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
STGD3NB60SDT4
Tootja: STMicroelectronics
Tootja tootekood: STGD3NB60SDT4
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: IGBT; 600V; 3A; 48W; DPAK
| Mounting | SMD |
| Case | DPAK |
| Kind of package | reel, tape |
| Type of transistor | IGBT |
| Power dissipation | 48W |
| Gate-emitter voltage | ±20V |
| Pulsed collector current | 25A |
| Collector current | 3A |
| Gate charge | 18nC |
| Collector-emitter voltage | 600V |