Transistor: IGBT; IPAK
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
STGD3NC120H-1
Tootja: STMicroelectronics
Tootja tootekood: STGD3NC120H-1
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: IGBT; IPAK
| Mounting | SMD |
| Case | IPAK |
| Kind of package | tube |
| Type of transistor | IGBT |
| Power dissipation | 105W |
| Gate-emitter voltage | ±20V |
| Pulsed collector current | 14A |
| Collector current | 9A |
| Gate charge | 24nC |
| Collector-emitter voltage | 1.2kV |