Transistor: IGBT; 600V; 4A; 75W; DPAK
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
STGD4H60DF
Tootja: STMicroelectronics
Tootja tootekood: STGD4H60DF
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: IGBT; 600V; 4A; 75W; DPAK
| Mounting | SMD |
| Case | DPAK |
| Kind of package | reel, tape |
| Type of transistor | IGBT |
| Power dissipation | 75W |
| Gate-emitter voltage | ±20V |
| Pulsed collector current | 16A |
| Collector current | 4A |
| Gate charge | 35nC |
| Collector-emitter voltage | 600V |