Transistor: IGBT; 650V; 6A; 88W; DPAK
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
STGD6M65DF2
Tootja: STMicroelectronics
Tootja tootekood: STGD6M65DF2
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: IGBT; 650V; 6A; 88W; DPAK
| Mounting | SMD |
| Case | DPAK |
| Kind of package | reel, tape |
| Type of transistor | IGBT |
| Power dissipation | 88W |
| Gate-emitter voltage | ±20V |
| Pulsed collector current | 24A |
| Collector current | 6A |
| Gate charge | 21.2nC |
| Collector-emitter voltage | 650V |