Transistor: IGBT; TO220FP
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
STGF20NB60S
Tootja: STMicroelectronics
Tootja tootekood: STGF20NB60S
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: IGBT; TO220FP
| Mounting | THT |
| Case | TO220FP |
| Kind of package | tube |
| Type of transistor | IGBT |
| Power dissipation | 40W |
| Gate-emitter voltage | ±20V |
| Pulsed collector current | 70A |
| Collector current | 13A |
| Gate charge | 115nC |
| Collector-emitter voltage | 600V |