Transistor: IGBT; TO3PF
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
STGFW20V60DF
Tootja: STMicroelectronics
Tootja tootekood: STGFW20V60DF
Spetsifikatsioon tootele Transistor: IGBT; TO3PF
| Mounting | THT |
| Case | TO3PF |
| Kind of package | tube |
| Type of transistor | IGBT |
| Gate-emitter voltage | ±20V |
| Pulsed collector current | 80A |
| Collector current | 20A |
| Gate charge | 116nC |
| Collector-emitter voltage | 600V |