Transistor: IGBT; TO3PF
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
STGFW30V60F
Tootja: STMicroelectronics
Tootja tootekood: STGFW30V60F
Spetsifikatsioon tootele Transistor: IGBT; TO3PF
| Mounting | THT |
| Case | TO3PF |
| Kind of package | tube |
| Type of transistor | IGBT |
| Power dissipation | 260W |
| Gate-emitter voltage | ±20V |
| Pulsed collector current | 120A |
| Collector current | 30A |
| Gate charge | 163nC |
| Collector-emitter voltage | 600V |