Transistor: IGBT; 600V; 40A; 98.5W; TO3PF
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
STGFW40V60DF
Tootja: STMicroelectronics
Tootja tootekood: STGFW40V60DF
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: IGBT; 600V; 40A; 98.5W; TO3PF
| Mounting | THT |
| Case | TO3PF |
| Kind of package | tube |
| Type of transistor | IGBT |
| Gate-emitter voltage | ±20V |
| Pulsed collector current | 160A |
| Collector current | 40A |
| Gate charge | 226nC |
| Collector-emitter voltage | 600V |