Transistor: IGBT; 650V; 25A; 147W; TO220AB
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
STGP20H65FB2
Tootja: STMicroelectronics
Tootja tootekood: STGP20H65FB2
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: IGBT; 650V; 25A; 147W; TO220AB
| Mounting | THT |
| Case | TO220AB |
| Kind of package | tube |
| Type of transistor | IGBT |
| Power dissipation | 147W |
| Gate-emitter voltage | ±20V |
| Pulsed collector current | 60A |
| Collector current | 25A |
| Gate charge | 56nC |
| Collector-emitter voltage | 650V |