IGBT Single Transistor, 120 A, 1.85 V, 469 W, 600 V, TO-247, 3 Pins
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
STGW80V60DF
Tootja: STMicroelectronics
Tootja tootekood: STGW80V60DF
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele IGBT Single Transistor, 120 A, 1.85 V, 469 W, 600 V, TO-247, 3 Pins
| Mounting | THT |
| Case | TO247-3 |
| Kind of package | tube |
| Type of transistor | IGBT |
| Number of pins | 3 |
| Gate-emitter voltage | ±20V |
| Pulsed collector current | 240A |
| Collector current | 80A |
| Collector-emitter voltage | 600V |