Transistor: IGBT; 1.35kV; 35A; 416W; TO247-3
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
STGWA35IH135DF2
Tootja: STMicroelectronics
Tootja tootekood: STGWA35IH135DF2
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: IGBT; 1.35kV; 35A; 416W; TO247-3
| Mounting | THT |
| Case | TO247-3 |
| Kind of package | tube |
| Type of transistor | IGBT |
| Power dissipation | 416W |
| Gate-emitter voltage | ±20V |
| Pulsed collector current | 140A |
| Collector current | 35A |
| Gate charge | 258nC |
| Collector-emitter voltage | 1.35kV |