Transistor: IGBT; TO3P
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
STGWT40V60DF
Tootja: STMicroelectronics
Tootja tootekood: STGWT40V60DF
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: IGBT; TO3P
| Mounting | THT |
| Case | TO3P |
| Kind of package | tube |
| Type of transistor | IGBT |
| Power dissipation | 283W |
| Gate-emitter voltage | ±20V |
| Pulsed collector current | 160A |
| Collector current | 40A |
| Gate charge | 226nC |
| Collector-emitter voltage | 600V |