IC: ARM microcontroller
Kordarv:
3000.0
Minimum quantity:
3000.0
Tootekood:
STM32L412KBU3TR
Tootja: STMicroelectronics
Tootja tootekood: STM32L412KBU3TR
Spetsifikatsioon tootele IC: ARM microcontroller
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 1.71...3.6V DC |
| Case | UFQFPN32 |
| Number of inputs/outputs | 26 |
| Integrated circuit features | Brown Out Reset (BOR), CRC, DMA, DSP, FPU, MPU, PWM, RTC, TRNG, watchdog |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Interface | I2C x2, QUAD SPI, SPI, USART x2, USB |
| Kind of architecture | Cortex M4 |
| Clock frequency | 80MHz |
| Number of 32bit timers | 1 |
| Number of 16bit timers | 6 |
| Number of 12bit A/D converters | 10 |