Transistor: N-MOSFET; 700V; 5.4A; Idm: 34A; 35W; TO220FP
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
STP10NK70ZFP
Tootja: STMicroelectronics
Tootja tootekood: STP10NK70ZFP
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET; 700V; 5.4A; Idm: 34A; 35W; TO220FP
| Mounting | THT |
| Case | TO220FP |
| Kind of package | tube |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Technology | SuperMesh™ |
| Drain-source voltage | 700V |
| Drain current | 5.4A |
| Pulsed drain current | 34A |
| Power dissipation | 35W |
| On-state resistance | 850mΩ |
| Gate charge | 90nC |