Transistor: N-MOSFET
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
STP14NK50ZFP
Tootja: STMicroelectronics
Tootja tootekood: STP14NK50ZFP
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET
| Mounting | THT |
| Case | TO220FP |
| Kind of package | tube |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Technology | SuperMesh™ |
| Version | ESD |
| Drain-source voltage | 500V |
| Drain current | 7.6A |
| Pulsed drain current | 48A |
| Power dissipation | 35W |
| On-state resistance | 380mΩ |