Transistor: N-MOSFET; 650V; 11A; Idm: 68A; 125W; TO220
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
STP24NM60N
Tootja: STMicroelectronics
Tootja tootekood: STP24NM60N
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET; 650V; 11A; Idm: 68A; 125W; TO220
| Mounting | THT |
| Case | TO220-3 |
| Kind of package | tube |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Drain-source voltage | 650V |
| Drain current | 11A |
| Pulsed drain current | 68A |
| Power dissipation | 125W |
| On-state resistance | 190mΩ |
| Gate charge | 44nC |