Transistor: N-MOSFET; 600V; 19A; Idm: 95A; 210W; TO220
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
STP45N60DM6
Tootja: STMicroelectronics
Tootja tootekood: STP45N60DM6
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET; 600V; 19A; Idm: 95A; 210W; TO220
| Mounting | THT |
| Case | TO220-3 |
| Kind of package | tube |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Drain-source voltage | 600V |
| Drain current | 19A |
| Pulsed drain current | 95A |
| Power dissipation | 210W |
| On-state resistance | 99mΩ |
| Gate charge | 44nC |