Integrated circuit: electric energy meter; SPI,UART; QFN32
Kordarv:
3000.0
Minimum quantity:
3000.0
Tootekood:
STPM34TR
Tootja: STMicroelectronics
Tootja tootekood: STPM34TR
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Integrated circuit: electric energy meter; SPI,UART; QFN32
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 2.95...3.65V DC |
| Case | QFN32 |
| Type of integrated circuit | electric energy meter |
| Integrated circuit features | delta-sigma |
| Operating temperature | -40...105°C |
| Number of channels | 2 |
| Interface | SPI, UART |
| Measurement accuracy | 0.1% |
| Kind of network | single-phase |
| DC supplying current | 5.5mA |