IC: PMIC; POL converter; I2C; WFQFN44; -40÷105°C; reel,tape; 95%
Kordarv:
3000.0
Minimum quantity:
3000.0
Tootekood:
STPMIC1DPQR
Tootja: STMicroelectronics
Tootja tootekood: STPMIC1DPQR
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele IC: PMIC; POL converter; I2C; WFQFN44; -40÷105°C; reel,tape; 95%
| Output current | 2A |
| Mounting | SMD |
| Type of integrated circuit | PMIC |
| Operating temperature | -40...105°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 14 |
| Interface | I2C |
| Frequency | 2MHz |
| Input voltage | 2.8...5.5V |
| Efficiency | 95% |
| Kind of integrated circuit | POL converter |