Transistor: N-MOSFET
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
STS6NF20V
Tootja: STMicroelectronics
Tootja tootekood: STS6NF20V
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET
| Mounting | SMD |
| Case | SO8 |
| Kind of package | reel, tape |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Drain-source voltage | 20V |
| Drain current | 3.8A |
| Pulsed drain current | 24A |
| Power dissipation | 2.5W |
| On-state resistance | 40mΩ |