Transistor: N-MOSFET
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
STW11NK90Z
Tootja: STMicroelectronics
Tootja tootekood: STW11NK90Z
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET
| Mounting | THT |
| Case | TO247 |
| Kind of package | tube |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Technology | SuperMesh™ |
| Version | ESD |
| Drain-source voltage | 900V |
| Drain current | 5.8A |
| Pulsed drain current | 36.8A |
| Power dissipation | 200W |
| On-state resistance | 980mΩ |