Transistor: N-MOSFET
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
STW40N90K5
Tootja: STMicroelectronics
Tootja tootekood: STW40N90K5
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET
| Mounting | THT |
| Case | TO247 |
| Kind of package | tube |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Version | ESD |
| Drain-source voltage | 900V |
| Drain current | 25A |
| Pulsed drain current | 160A |
| Power dissipation | 446W |
| On-state resistance | 99mΩ |