Transistor: N-MOSFET; 600V; 39A; Idm: 220A; 390W; TO247-4
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
STW70N60DM6-4
Tootja: STMicroelectronics
Tootja tootekood: STW70N60DM6-4
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET; 600V; 39A; Idm: 220A; 390W; TO247-4
| Mounting | THT |
| Case | TO247-4 |
| Kind of package | tube |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Features of semiconductor devices | Kelvin terminal |
| Version | ESD |
| Drain-source voltage | 600V |
| Drain current | 39A |
| Pulsed drain current | 220A |
| Power dissipation | 390W |
| On-state resistance | 42mΩ |
| Gate charge | 99nC |