Transistor: N-MOSFET
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SUD15N15-95-E3
Tootja: VISHAY
Tootja tootekood: SUD15N15-95-E3
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET
| Mounting | SMD |
| Case | DPAK, TO252 |
| Kind of package | reel, tape |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Technology | TrenchFET® |
| Drain-source voltage | 150V |
| Drain current | 15A |
| Pulsed drain current | 25A |
| Power dissipation | 62W |
| On-state resistance | 250mΩ |
| Gate charge | 25nC |