Transistor: N-MOSFET
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SUD50N04-8M8P-4GE3
Tootja: VISHAY
Tootja tootekood: SUD50N04-8M8P-4GE3
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET
| Mounting | SMD |
| Case | DPAK, TO252 |
| Kind of package | reel, tape |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Technology | TrenchFET® |
| Drain-source voltage | 40V |
| Drain current | 14A |
| Pulsed drain current | 100A |
| Power dissipation | 30.8W |
| On-state resistance | 8.8mΩ |
| Gate charge | 56nC |