Transistor: NPN; bipolar; 300V; 0.5A; 1W; SOT89
Kordarv:
4000.0
Minimum quantity:
4000.0
Tootekood:
SXTA42TC
Tootja: DIODES INCORPORATED
Tootja tootekood: SXTA42TC
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: NPN; bipolar; 300V; 0.5A; 1W; SOT89
| Mounting | SMD |
| Case | SOT89 |
| Kind of package | reel, tape |
| Polarisation | bipolar |
| Type of transistor | NPN |
| Power dissipation | 1W |
| Collector current | 500mA |
| Quantity in package | 4000 |
| Frequency | 50MHz |
| Collector-emitter voltage | 300V |
| Current gain | 25...40 |